Sretan Uskrs!

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img368.imageshack.us/img368/4518/resurreccion218ri.jpg[/IMG][/URL]

” Što tražite Živoga među mrtvima? Nije ovdje, nego uskrsnu!” (Lk 24, 5 – 6)
Uskrs je najveći i najvažniji kršćanski blagdan. Na Uskrs slavimo središnji događaj kršćanstva _ Kristovo uskrsnuće. Zato biti kršćanin znači ponajprije vjerovati da je Bog Isusa, onog istog kojeg su ljudi raspeli, uskrisio i učinio Gospodarem svega stvorenoga. Kristovo uskrsnuće je bilo pripravljeno kroz cijeli Stari zavjet, a kad je jednom ostvareno, sva kršćanska pokoljenja riječju i životom svjedoče za tu temeljnu istinu povijesti _ Krist je uskrsnuo, s njime i mi neprestano uskrsavamo. Prvo svjedočanstvo za uskrsloga Krista dali su njegovi učenici. Prema Djelima apostolskim, kršćanska se zajednica zasniva, razvija i širi na toj činjenici i na vjernosti uskrslome Kristu. Činjenica Kristova uskrsnuća prenosi se tako svim budućim kršćanskim naraštajima, sve do danas. Kristovo uskrsnuće početak je novoga svijeta i zalog je našeg uskrsnuća koje se već sada ostvaruje dok se s mukom i naporom opiremo zlu i grijehu, a koje će se u punini očitovati kad se Krist jasno objavi svijetu na kraju vremena. Današnji blagdan poziva nas na uskrsnu radost i poručuje nam da zbilju uskrslog Krista širimo oko sebe pobjeđujući smrt i unoseći u svijet pouzdanje, vjeru i nadu.
[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img439.imageshack.us/img439/5638/uskrs02b2xi.jpg[/IMG][/URL]

“Uzdignimo se k njemu koji je prah naše niskoće uzeo u tijelo svoje slave, i ugledajmo se u svemu u njegovu poniznost i strpljivost, da mu se možemo pridružiti u njegovu uskrsnuću” (sv. Leon Veliki).
Sretan praznik i da mir vlada ovom nasom planetom .

dolac222
volim ovaj rezim kada svi rade a ja lezim

9 komentara

  1. Opet se zelim zahvaliti autoru bloga jer sam sasvim slucajno nabasao na ovaj blog i stvarno u njemu se iscitava jedna jasna ljubav prema svom kraju,ljudima i mjestu gdje je rodjen.Mogu samo reci da sam jednom razgovarao kod Ibre s Rusmirom o nekim mojim rodjacima a tvojim skolskim kolegama (Koparan Stipo i jos neki) ali tad nisam naslutio da si tako razuman i covjek pun ljubavi prema svojim bliznjima a naravno da se tu ocituje sva covjekova velicina,jer ako vrijedis samo sebi a drugima oko sebe posebno svojim rodjacima nista onda ti Mercedes ne vrijedi nista.Svaka cast

  2. @Volari (tu preko Vrbasa)
    Dobro nam doso sna blog o Docu i Dolacanima tu nema puno mjesta politici i lazima . Mi samo pisemo o nama i nasim belajima a nesto maznemo i sa drugih stranica heheheh
    nece se valjda neko ljutiti . Kontam da si Koparanovm rodzo iz CH sto je imo onaj BMW 5 ili se mozda varam , u svakom slucaju dobro doso i sretan praznik tebi i tvojoj familiji . Dolac vas pozdravlja sviju :=)

Komentariši